Господь очищує Ізраїль заради Своєї слави
1 Послухайте це, нащадки Якова, – ви, котрі названі ім’ям Ізраїля, і походите з Юдиного джерела , – ви, котрі присягаєтесь Іменем Господа, і прикликаєте Бога Ізраїлевого, проте не вірні й не щирі.
2 Адже ви про себе кажете, що ви зі святого міста і покладаєтесь на Бога Ізраїлевого, Ім’я Якого Господь Саваот!
3 Про минуле Я провіщав наперед, і це виходило з Моїх уст, – Я його сповіщав і воно негайно здійснювалось, ставало відомою подією (явищем )!
4 Адже Я знав, що ти впертий, і твоя шия, як із залізних м’язів, а твоє чоло – з міді.
5 Тому Я і провіщав тобі наперед, – раніше ніж це станеться, – Я повідомляв тобі, аби ти потім не сказав: Це зробив мій ідол, – так сповістили мої різьблені і мої литі божки .
6 Подивіться ж тепер на те, що ви раніше чули. Невже не хочете визнати? Тепер Я оголошую тобі нове, що було таємницею, і чого ти досі не знав, –
7 що здійснюється тепер, а не колись, – про що до сьогодні ти не чув і не можеш сказати: Я про це знав!
8 Так, ти про це не чув, і не знаєш, – твоє вухо раніше не було відкрите, – адже Я знаю, що ти дуже зрадливий і вже від лона матері тебе звуть відступником.
9 Заради Свого Імені Я стримував свій гнів, і задля Своєї слави Я зволікав відносно тебе, щоб не знищити тебе.
10 Ось Я перетопив тебе, але не як срібло, – Я випробував тебе в горнилі страждань.
11 Лише заради Себе, – задля Самого Себе з тобою Я це роблю, – адже Моє Ім’я було б зневажене. Я не поступлюсь Своєю славою нікому іншому!
12 Послухай мене, Якове, – покликаний Мною Ізраїлю! Я є перший, і також Я – останній!
13 Адже це Моя рука заклала основи землі, і Моя правиця розпростерла небеса, – Я їх покличу, – і вони стануть разом ,
14 Зберіться ви всі й послухайте! Хто з них це провістив? Господь полюбив його (Кіра ), і він виконає Його волю щодо Вавилону, явить Його силу над халдеями.
15 Це Я провістив, – каже Господь, – Я його покликав і Я його припровадив і учинив, щоб йому щастило в дорозі.
16 Наблизьтесь до Мене і послухайте ось що: Від самого початку Я ні з чого не робив таємниці. Ще поки щось відбувалось, Я там був. І тепер мій Владика Господь посилає мене і Свого Духа.
17 Ось що говорить Господь, твій Викупитель, Святий Ізраїлів: Я – Господь, твій Бог, Котрий навчає тебе корисному, Котрий провадить тебе дорогою, якою потрібно ходити.
18 О, якби ти вважав на Мої Заповіді, тоді твій мир був би, як ріка, а твоя справедливість, – як морські хвилі.
19 Твоє потомство було би численним , як пісок, твої нащадки – як його піщинки. Твоє ім’я не було би знищене, і не щезло би переді Мною.
20 Виходьте з Вавилону, втікайте від халдеїв! Голосно й радісно проголосіть, сповіщайте про це! Проголосіть про це по всіх краях землі! Говоріть: Господь викупив Свого слугу Якова!
21 Вони не відчували спраги, коли Він провадив їх пустелею, – Він учинив так, що вода потекла з каменя, – розколов скелю, і ринули води.
22 А нечестиві не матимуть спокою, – каже Господь.