Господь викупив Єрусалим
1 Тож пробудися, підіймись, Сіоне! Зодягнися у свою силу, – Зодягнися в шати своєї величі, Єрусалиме, святе місто! Більше ніколи вже не ходитиме по твоїх вулицях необрізаний і нечистий.
2 Обтруси з себе порох і встань, поневолений Єрусалиме! Скинь ланцюги зі своєї шиї, поневолена дочко Сіону!
3 Адже так говорить Господь: Ви були віддані ні за що, але й не за гроші ви будете викуплені!
4 Тому що так говорить мій Владика, Господь: Мій народ спочатку пішов до Єгипту, щоб там мешкати чужинцем, потім Ассирія безневинно пригнічувала його…
5 Але тепер, що Мені робити, – питає Господь, – адже народ Мій ні за що забрано. Над його правителями знущаються, – каже Господь, – постійно день у день зневажається Моє Ім’я.
6 Тому Мій народ дізнається про Моє Ім’я, – певного дня зрозуміє, що це Я – Той, Хто говорить. Це – Я є !
7 Які ж гарні на горах ноги благовісника, що проголошує мир, – котрий звіщає Добру Новину, і котрий проголошує спасіння, сповіщаючи Сіонові: Твій Бог царює!
8 Ось голос твоїх сторожів, які, підіймаючи голос, всі разом з радістю закричали, оскільки бачать власними очима, що повертається Господь до Сіону.
9 Вигукуйте з радості! Веселіться всі разом, руїни Єрусалима, тому що Господь потішив Свій народ, – Він викупив Єрусалим!
10 Господь відкрив силу Своєї святої руки перед очима всіх народів, – усі краї землі побачили спасіння нашого Бога.
11 Виходьте! Швидше виходьте! Виходьте звідти (з полону ) й не доторкайтеся до нечистого! Виходьте геть з-посеред нього, очистіть себе всі, котрі носять Господній посуд!
12 Але ви не будете виходити з поспіхом, – ви не побіжите, як втікачі, бо перед вами йтиме Господь. Він же, Бог Ізраїлю, буде захищати вас позаду!
Мудрість Слуги Божого
13 Що ж до Мого Слуги, то Він діятиме мудро. Він звеличиться, підійметься високо і дуже прославиться.
14 Як же багато було тих, котрі були вражені, дивлячись на Нього, тому що над усяку людину був знівечений Його вигляд, так що навіть було важко розпізнати в Ньому одного з людських синів.
15 Але Він здивує численні народи, – перед Ним замовкнуть царі, бо побачать таке, про що їм ніхто не говорив, і зрозуміють те, про що досі не чули.