Господь повертає Ізраїль немов залишену і засмучену жінку
1 Веселися, неплідна, – ти, котра не народжувала! Радісно вигукуй і співай – ти, котра не зазнала мук породіллі, адже у відпущеної чоловіком дітей більше, ніж у заміжньої, – каже Господь.
2 Пошир розміри свого намету, розсунь завіси своїх помешкань і не соромся! Попусти довше свої шнури і глибше вбий свої кілки!
3 Бо твої володіння поширяться вправо і вліво, – твої нащадки володітимуть народами, заселяючи спустошені міста.
4 Не бійся, бо ти не будеш знеславлена, і не занепадай духом, бо ти засоромлена не будеш. Адже ти забудеш ганьбу своєї юності, й зневаги свого вдівства більше не згадаєш,
5 бо твій Чоловік – твій Творець; Його Ім’я – Господь Саваот! Він є і твоїм Спасителем, Святим Ізраїлевим – Богом всієї землі Він називається.
6 Немов залишену й засмучену духом жінку, – як колись відпущену жінку юнацтва Господь покличе тебе знову, – говорить твій Бог.
7 На короткий час Я тебе залишив, але з великою любов’ю прийму тебе, –
8 у пориві гніву на короткий час Я сховав від тебе Своє обличчя, але вічною любов’ю помилую тебе, – каже твій Спаситель, Господь.
9 Адже в Мене так, як за днів потопу Ноя : Як тоді Я присягнувся, що води Ноя більше не затоплять землі, так Я присягаюсь, що не буду гніватись на тебе, і не докорятиму тобі.
10 Гори зрушаться, й узгір’я захитаються, але ніколи не забракне щодо тебе Мого милосердя, і не буде порушений Заповіт Мого миру, – каже милостивий до тебе Господь.
11 О, нещасна, кидана бурею, безутішна! Ось Я кладу твої основи на міцному камені, – підвалини твоїх стін будуть із сапфіру.
12 Зроблю зубці твоїх стін з рубінів, а твої брами – з дорогоцінного каміння (карбункулу ), – навіть вся твоя огорожа буде з відбірного дорогого каміння.
13 Всіх твоїх дітей навчатиме Господь, і великий мир пануватиме серед твоїх нащадків.
14 Ти міцно утвердишся в праведності, будеш далекою від утиску, і не боятимешся, оскільки страх навіть не наблизиться до тебе!
15 Якщо хтось і нападе на тебе, то це буде не від Мене, – і хто виступить проти тебе, впаде перед тобою.
16 Адже це Я, – Я створив коваля, який роздмухує жаріюче вугілля та виковує знаряддя свого ремесла. Я ж створив і руйнівника для знищення.
17 Жодна зброя, викувана проти тебе, не буде успішною, – і будь-якого язика, що виступатиме проти тебе на суді, ти засудиш. Така спадщина Господніх слуг, і їхнє виправдання від Мене, – говорить Господь.