Шукайте Господа, поки можна Його знайти!
1 О ви, спраглі, йдіть до води, – навіть ті, котрі не мають грошей, – ідіть, купуйте і їжте! Ідіть, купуйте без грошей і без оплати вино й молоко.
2 Навіщо витрачати гроші на те, що не є хлібом, і вашу працю на те, що не насичує? Послухайте Мене і споживайте лише те, що для добра, – насолоджуйтесь ситими стравами!
3 Нахиліть ваше вухо, підійдіть до Мене! Послухайте, і ваша душа оживе! Я укладу з вами вічний Заповіт, заради незмінної вірності, виявленої до Давида.
4 Я поставив його за свідка народам, – володарем і наставником багатьох людей.
5 Ось ти покличеш людей, яких ти не знаєш, – народи, які тебе не знають, вирушать до тебе заради Господа, твого Бога, Святого Ізраїлевого, оскільки Він тебе прославив.
6 Шукайте Господа, поки можна Його знайти, волайте до Нього, поки Він близько!
7 Нехай нечестивий залишить свою дорогу, а злочинець – свої задуми, і нехай навернуться до Господа, аби Він змилувався над ними, – до нашого Бога, бо Він щедрий на прощення!
8 Адже Мої задуми не такі, як ваші задуми, і ваші дороги не такі, як Мої дороги, – каже Господь, –
9 але як небо високо над землею, так Мої дороги далекі від ваших доріг, а Мої думки вищі від ваших думок.
10 Як дощ і сніг падають з неба і вже назад не повертаються, а зволожують землю, роблячи її родючою, – зрощують рослинність, даючи сівачеві насіння і хліб тому, хто їсть, –
11 саме так буває з Моїм словом, яке виходить з Моїх уст, – воно до Мене не повертається порожнім, але виконує Мою волю, звершуючи те, заради чого Я його послав.
12 Отже, ви вийдете з радістю і вас провадитимуть у мирі, – гори і пагорби весело вигукуватимуть перед вами, а всі дерева в полі аплодуватимуть вам.
13 Замість колючого чагарника ростиме кипарис, а замість кропиви з’явиться мирт. Усе це буде на славу Господа як пам’ять і вічна ознака, яка ніколи не забудеться.