Суперечка Їфтаха з нащадками Єврема
1 Тоді зібралися мужі з покоління Єфрема, прибули в Цафон, і сказали Їфтахові: Чому ти пішов воювати з аммонійцями, а нас не покликав із собою? Ми спалимо твій дім разом з тобою!
2 А Їфтах їм відповів: У мене й мого народу була дуже велика ворожнеча з аммонійцями. Я посилав за вами, але ви не врятували мене від їхніх рук.
3 Побачивши, що від вас допомоги не дочекаюсь, я, ризикуючи своїм життям, вирушив на аммонійців, і Господь віддав їх у мої руки. З якої ж причини ви прийшли до мене сьогодні воювати зі мною?
4 Тож Їфтах зібрав усіх гілеадських воїнів, і вступив у битву з Єфремом. Гілеадські мужі громили нащадків Єфрема ще й за те, що ті називали їх перебіжчиками від Єфрема, оскільки Гілеад знаходиться поміж нащадками Єфрема і поміж нащадками Манассії.
5 Гілеадські воїни захопили переправи до Єфремовських йорданських поселень, відрізавши шлях єфремовцям, котрі втікали з поля бою. І коли вони просили: Дозвольте мені перейти, – то гілеадські воїни їх питали: А ти часом не втікаючий єфремовець? – і коли той відповідав: Ні! –
6 то вони йому казали промовити слово: Шібболет! І якщо той говорив: Сібболет, бо інакше не міг вимовити, то його хапали, і вбивали прямо біля переправи через Йордан. І полягло тоді з племені Єфрема сорок дві тисячі воїнів .
7 Отже, Їфтах був суддею Ізраїлю шість років. Коли ж Їфтах з Гілеаду помер, то його поховали в своєму рідному місті, в Гілеаді.
Суддя Івцан
8 Після нього суддею Ізраїлю був Івцан з Вифлеєма.
9 У нього було тридцять синів. Тридцять своїх дочок він видав заміж у інші родини; так само взяв тридцять жінок заміж за своїх синів з інших родин. Він був суддею в Ізраїлі сім років.
10 Після смерті Івцан був похований у Вифлеємі.
Суддя Елон
11 А після нього суддею Ізраїлю став Елон з племені Завулона. Він був суддею Ізраїлю десять років.
12 Коли ж завулонець Елон помер, то його поховали в Аялоні, що в краю нащадків Завулона.
Суддя Авдон
13 Далі суддею Ізраїлю став Авдон, син Гіллела з Піратона.
14 У нього було сорок синів і тридцять онуків, котрі їздили на сімдесятьох ослах. Він був суддею в Ізраїлі вісім років.
15 Після смерті піратонієць Авдон, син Гіллела, був похований у Піратоні, що в краю племені Єфрема, на амалекійському узгір’ї.