Народження судді Самсона
1 Знову Ізраїльтяни почали творити злочинство перед Господом, і Господь віддав їх на сорок років у руки филистимців.
2 У той час у Цорі жив один чоловік з Данового племені на ім’я Маноах; його дружина була неплідною, і не могла народжувати.
3 Тій жінці з’явився Господній ангел, і промовив до неї: Оце ти неплідна, й не маєш дітей, але завагітнієш і народиш сина.
4 Однак вважай, не пий вина, ані інших п’янких напоїв, і не вживай у їжу нічого нечистого.
5 Адже ти завагітнієш, і народиш сина; бритва не повинна торкатись його голови, оскільки той хлопчина буде Божим назореєм від народження, і почне спасати Ізраїль з рук филистимців.
6 Та жінка пішла і все розповіла своєму чоловікові, говорячи: Приходив до мене Божий чоловік; з вигляду він був подібний до Божого ангела, так що викликав у мене страх. Я його не питала, звідки він, та й він не сказав мені свого імені.
7 Він мені сказав: Оце ти завагітнієш, і народиш сина, але не пий вина, ані інших п’янких напоїв, та не вживай нічого нечистого, адже той хлопчина буде Божим назореєм від народження й до самої його смерті.
8 Тоді Маноах у молитві до Господа сказав: О, мій Владико! Нехай прийде той Божий муж, якого Ти до нас посилав, ще раз, і хай нас навчить, як маємо поводитись із тим хлоп’ятком, яке має народитись.
9 Бог дослухався до прохання Маноаха, і Божий ангел знову прийшов до жінки, коли та перебувала на полі, а її чоловіка, Маноаха, не було з нею.
10 Тоді жінка з поспіхом побігла й сповістила своєму чоловікові, сказавши йому: Ось знову з’явився мені той чоловік, котрий приходив до мене раніше.
11 Маноах негайно встав, і пішов за своєю дружиною. Прийшовши до того чоловіка, він сказав йому: Чи це ти той чоловік, котрий розмовляв з моєю дружиною? А той відповів: Я.
12 І Маноах запитав: Отже, якщо збудуться твої слова, то який має бути спосіб життя того хлопчика, і що маємо робити ми?
13 А Господній ангел відповів Маноахові: Нехай твоя дружина дотримується всього того, що я їй сказав.
14 Усього, що виготовляється з виноградної лози, нехай вона не вживає, а також не п’є вина та інших п’янких напоїв, та не їсть нічого нечистого, – тобто, дотримується всього того, що я їй заповів.
15 Тоді Маноах сказав Господньому ангелові: Якщо твоя ласка, нам би хотілось тебе затримати й пригостити тебе козенятком з отари.
16 Але Господній ангел відповів Маноахові: Навіть, якби ти мене затримав, я не їстиму твоєї страви, але якщо хочеш віддячити, то принеси його (козеня ) Господу у всепалення! Адже Маноах ще не усвідомлював, що це був Господній ангел.
17 Після цього Маноах запитав Господнього ангела: Яке твоє ім’я, аби коли збудуться твої слова, ми могли тебе вшанувати?
18 Та Господній ангел йому відповів: Навіщо ти питаєш про моє ім’я? Воно є дивовижним.
19 Тоді Маноах взяв козеня з отари, й приніс на камені подячну жертву Господу, Котрий чинить дивовижні речі, які побачили Маноах та його дружина.
20 Далі сталося таке: коли полум’я над жертовником знялось до неба, то Господній ангел також піднявся в полум’ї жертовника до неба. Побачивши таке, Маноах та його дружина впали долілиць на землю…
21 Після цього Господній ангел більше не з’являвся ні Маноахові, ні його дружині. Але Маноах зрозумів, що це дійсно був Господній ангел.
22 І Маноах сказав своїй дружині: Ми напевно помремо, адже ми бачили Бога!
23 Але його дружина відповіла йому: Якби Господь хотів, щоб ми померли, то не прийняв би з наших рук подячної жертви всепалення, і не виявляв би нам усього того, й не дозволив би нам таке в цей час почути.
24 Отже, жінка в належний час народила сина, й назвала його Самсоном. Хлопчина виріс, і Господь його поблагословив.
25 Господній Дух почав через нього діяти у поселенні Дана між Цорою й між Ештаолом.