Перехід через Йордан
1 Устав Ісус рано-вранці разом з усіма Ізраїльтянами; вони вирушили з Шіттіма, прийшли до Йордану і, перш ніж переправлятись, зупинилися для ночівлі.
2 Через три дні урядовці пройшли по табору
3 і проголосили народові такий наказ: Коли побачите священиків і левітів, котрі несуть Ковчег Заповіту Господа, вашого Бога, вставайте і вирушайте з ваших місць і йдіть за ним!
4 Але віддаль між вами і Ковчегом має бути близько двох тисяч ліктів. Не наближайтесь до нього, – але ви знатимете дорогу, якою маєте йти, адже до цього ви не ходили тією дорогою ні вчора, ні третього дня.
5 Після цього Ісус звелів народові: Освятіться, бо завтра Господь звершить серед вас дивовижне!
6 Потім Ісус звернувся до священиків зі словами: Підніміть Ковчег Заповіту, й вирушайте перед народом! І вони підняли Ковчег Заповіту, й пішли перед народом.
7 Тоді Господь промовив до Ісуса: Відсьогодні почну звеличувати тебе перед усім Ізраїлем, аби вони зрозуміли, що як був Я з Мойсеєм, так буду і з тобою.
8 Ти ж дай розпорядження священикам, котрі несуть Ковчег Заповіту, звелівши: Щойно ви вступите у води Йордану, то зупиніться в Йордані!
9 Після цього Ісус сказав Ізраїльтянам: Підійдіть ближче і послухайте слів Господа, вашого Бога.
10 І промовив Ісус: З того ви дізнаєтеся, що Живий Бог є серед вас, і що Він неодмінно проганятиме перед вами ханаанців, хеттейців, гіввійців, періззейців, гіргашейців, аморейців і євусейців.
11 Зараз Ковчег Заповіту Господа всієї землі переходитиме перед вами Йордан.
12 Тому оберіть з-поміж себе, з племен Ізраїлю, дванадцять мужів по одному чоловіку з кожного племені.
13 І коли ноги священиків, котрі несуть Ковчег Господа, Владики всієї землі, опиняться в йорданській воді, то йорданські води зупиняться, – вода, що тече зверху, стане одним великим валом (стіною ).
14 І сталося неймовірне . Коли народ згорнув свої намети, й пішов до Йордану, а священики, котрі несли Ковчег Заповіту, вирушили попереду народу;
15 коли ті, що несли Ковчег, почали входити в Йордан, і ноги священиків, котрі несли Ковчег, занурились скраю у воду, – Йордан же протягом усього часу жнив виступає з берегів, –
16 то вода, що текла по руслу ріки згори, зупинилась і стала одним суцільним валом на дуже широкій відстані неподалік від міста Адам, збоку Царетану, а та, що тече вниз у напрямку Моря пустелі, тобто Солоного моря, повністю зійшла, так що народ перейшов ріку навпроти Єрихона.
17 Священики, котрі несли Ковчег Господнього Заповіту, впевнено стояли на суші посеред русла Йордану, а весь Ізраїль переходив по суші, аж доки всі люди не закінчили свій перехід через Йордан.