1 Далі Господь промовив до Мойсея такі слова:
2 Скажи Ааронові та його синам: Нехай вони будуть обережні щодо святих речей, які Ізраїльтяни посвячують Мені, аби вони не опоганили Мого святого імені. Я – Господь.
3 Скажи їм: Хто б то не був з усіх ваших нащадків у ваших поколіннях, хто наблизиться до святих речей, що Ізраїльтяни посвячують Господу, в той час як на ньому буде якась нечистота, – такий чоловік буде знищений з-перед обличчя Мого. Я – Господь.
4 Жоден чоловік з нащадків Аарона, якщо він хворіє проказою або має виділення, не їстиме святих приношень, аж доки не очиститься. Так само й той, хто доторкнеться до нечистот від померлого, або спілкуючись з тим, у кого сталося виверження сімені,
5 або з тим, хто доторкався до будь-якого нечистого плазуна, і став нечистим , або до якоїсь людини, через яку став нечистим, якою б не була її нечистота, то
6 той чоловік, хто доторкнеться до нього, буде нечистим до вечора й не їстиме зі святих приношень Святині , хіба що він обмиє своє тіло водою,
7 і після заходу сонця він стане чистим. Лише в такому разі він може їсти святі речі Святині , оскільки це його хліб.
8 Він не їстиме мертвечини, ані розтерзаного хижаком, щоб цим себе не осквернити. Я – Господь.
9 Вони повинні дотримуватись Моїх наказів, аби через їх порушення не взяли на себе гріха і не померли в зв’язку з опоганенням. Я – Господь, Який їх освячує.
10 Святого не повинен їсти жоден сторонній. Навіть співмешканець священика чи наймит не повинен їсти святих приношень.
11 Якщо ж священик придбає когось у власність за свої гроші, то той може їсти його хліб. Усі ті, котрі народилися в його домі, – вони також можуть їсти його хліб.
12 Якщо дочка якогось священика вийде заміж за стороннього, вона не їстиме зі святих приношень.
13 А коли дочка священика овдовіє чи буде відпущена, а в неї немає дітей, і вона повернеться до свого батьківського дому, як за своєї юності, то їстиме хліб свого батька. А жодний сторонній не може його їсти.
14 Якщо ж якийсь чоловік випадково з’їсть щось святе, то повинен відшкодувати святиню священикові і додавши до того його п’яту частину.
15 Священики не повинні опоганювати святих речей Ізраїльтян, які ті приносять Господу,
16 і не накликають на себе гріх і провину, позволяючи комусь їсти святі приношення, бо Я – Господь, Який їх освячує.
Які мають бути жертви
17 Господь промовив до Мойсея, кажучи:
18 Скажи Ааронові, його синам та всім Ізраїльським нащадкам такі слова: Якщо якийсь чоловік з роду Ізраїля чи з приходців в Ізраїлі, приноситиме свій дар чи-то у зв’язку з будь-якими своїми обітницями чи просто з доброї волі в жертву всепалення, що приносять Господу,
19 то щоб вони були прийняті, мають бути без вади, самець з великої худоби, або з овець чи з кіз.
20 Вони не повинні приносити нічого, що має в собі хоч якусь ваду, оскільки воно не буде від вас прийняте з уподобанням .
21 І коли якийсь чоловік приноситиме мирну жертву Господу з великої худоби чи з овець, складаючи обітницю, чи як добровільну жертву, то, щоб воно було прийняте, має бути без вади, тобто у ньому не повинно бути жодного каліцтва.
22 Сліпого чи травмованого, з якимись порізами чи з болячками, з коростою чи з паршами, – таких не приводьте Господу. Ви не повинні з таких приносити вогняні приношення на жертовник Господу.
23 Тельця чи вівцю з надто довгими чи короткими кінцівками можеш приносити у добровільну жертву, але для твоєї жертви обітниці воно не буде прийняте.
24 Тварини зі сплющеними, розчавленими, відірваними чи відрізаними ядрами не слід приносити Господу. Таких приношень у вашому краю не чиніть.
25 Приношень вашому Богові як поживу не набувайте і з рук чужинців, якщо в них є пошкодження і вади, тому що вони від вас не будуть прийняті.
26 Господь промовив до Мойсея такі слова:
27 Коли народиться теля, ягня чи козеня, то воно сім днів має бути при своїй матері. Лише з восьмого дня й пізніше воно може бути прийняте в дар вогняної жертви Господу.
28 Не ріжте корову чи вівцю разом з її малям в один день.
29 Коли будеш приносити жертву подяки Господу, то принось її так, щоб вона була від тебе прийнята.
30 Вона повинна бути спожита того самого дня. Не залишайте з неї нічого до ранку. Я – Господь.
31 Дотримуйтесь Моїх Заповідей і виконуйте їх. Я – Господь.
32 Не опоганюйте Мого святого імені, щоб Я був вшанований серед Ізраїльських нащадків. Я – Господь, Який освячує вас.
33 Я вивів вас з єгипетського краю, щоби бути вашим Богом. Я – Господь.