Благословення за дотримання Божих постанов
1 Не робіть собі ідолів чи різьблених божків, не встановлюйте собі стовпів і не ставте каменів з якимось зображенням на вашій землі, аби йому поклонятися. Бо Я – Господь, ваш Бог.
2 Дотримуйтесь Моїх субот і шануйте Мою святиню. Я – Господь.
3 Якщо ви будете поводитися згідно з Моїми постановами, будете дотримуватись Моїх Заповідей і виконувати їх,
4 то Я дам вам своєчасно дощ, – і земля даватиме свій врожай, а польові дерева приноситимуть свої плоди.
5 Молотьба у вас триватиме до збирання винограду, а збирання винограду триватиме до сівби. Ви будете їсти свій хліб досхочу і будете жити на своїй землі безпечно.
6 Я наділю ваш край миром. Ви будете відпочивати, і ніхто вас не лякатиме. Я знищу у вашім краю хижих звірів, і меч не проходитиме крізь вашу землю.
7 Ви будете проганяти ваших ворогів, і вони падатимуть перед вами від меча.
8 П’ятеро з вас будуть проганяти сотню, а сотня з вас переслідуватиме десятки тисяч. Ваші вороги падатимуть перед вами від меча.
9 Я буду прихильним до вас, розплоджу вас, розмножу вас і укладу з вами Мій Заповіт.
10 Ви будете вживати старі запаси зерна . І все ж будете виносити старе, звільняючи місце для нового.
11 Я поставлю посеред вас Мій Намет, і Моя душа не гидуватиме вами.
12 Я ходитиму поміж вами і буду вам Богом, а ви будете Мені народом.
13 Я – Господь, ваш Бог, Який вивів вас з єгипетського краю, аби ви не були там рабами. Я розтрощив упряж вашого ярма і повів вас з піднятою головою.
Покарання за нехтування Божих постанов
14 Якщо ж ви не послухаєтесь Мене і не будете виконувати усіх цих Заповідей;
15 коли будете нехтувати Моїми постановами, і ваша душа гидуватиме Моїми ухвалами, так що не будете виконувати всіх Моїх Заповідей, порушуючи таким чином Мій Заповіт,
16 то ось що Я зроблю з вами: Я наведу на вас постійну тривогу, коросту, жовтяницю, що виснажить ваші очі й отруюватиме душу. Ви надаремно висіватимете своє зерно, бо його з’їдять ваші вороги.
17 Я оберну проти вас свій гнів, і ви будете падати перед вашими ворогами. Над вами пануватимуть ті, що вас ненавидять, і ви втікатимете, навіть коли ніхто не гнатиметься за вами.
18 А якщо і за таких обставин ви не послухаєтесь Мене, то Я збільшу покарання за ваші гріхи семикратно.
19 Я зламаю зарозумілість вашої впертості і зроблю небо над вами як залізо, а вашу землю наче мідь.
20 Ваші зусилля витрачатимуться надаремно, бо ваша земля не даватиме свого врожаю, а дерева землі не приноситимуть своїх плодів.
21 А коли ви й надалі будете виступати проти Мене і не захочете слухатися Мене, то Я семикратно збільшу покарання для вас, згідно з вашими гріхами.
22 Я нашлю на вас диких звірів, які позбавлять вас дітей , знищать вашу худобу та зроблять вас нечисленними, так що спорожніють ваші дороги.
23 Якщо ж ви і цим не будете навчені Мною, виступаючи проти Мене,
24 то Я також виступлю проти вас. Я покараю вас семикратно за ваші гріхи.
25 Я наведу на вас меч, який помститься за порушений Заповіт. Коли ж ви позбираєтесь у свої міста, то Я пошлю на вас чуму, і ви будете видані в руки ворога.
26 Коли Я покараю вас нестачею хліба, то десять жінок будуть пекти ваші хліби в одній печі. Вам виділятимуть ваш хліб на вагу, бо ви їстимете, але не будете насичуватись.
27 Якщо ж ви й після цього не послухаєтесь Мене і будете виступати проти Мене,
28 то і Я виступлю проти вас у лютому гніві. Я і далі каратиму вас за ваші гріхи семикратно.
29 Ви будете їсти тіла своїх синів, а також будете їсти тіла своїх дочок.
30 Я спустошу ваші узгір’я, розіб’ю ваші стовпи на честь сонця і викину ваші трупи на звалища ваших ідолів. Моя душа гидуватиме вами.
31 Я зроблю ваші міста запустілими, спустошу ваші святині й не сприйматиму ваших любих пахощів.
32 Я спустошу країну так, що ваші вороги, які поселяться на ній, дивуватимуться тим.
33 Вас же Я розпорошу поміж народами і вийму услід за вами меча. Ваша земля стане пустелею, а ваші міста перетворяться на руїни.
34 Тоді земля вдовольнятиметься своїми суботами протягом усього часу свого запустіння, в той час як ви перебуватимете на землі ваших ворогів. Так земля відпочине і вдовольниться своїми суботами.
35 В усі дні свого запустіння вона відпочиватиме, надолужуючи те, що не відпочивала під час ваших субот, коли ви жили на ній.
36 А щодо тих, хто з вас ще залишиться, то Я вкладу в їхні серця полохливість у землях їхніх ворогів. Їх лякатиме шелест падаючого листка, і вони втікатимуть, як втікають від меча, і падатимуть, хоч ніхто не гнатиметься.
37 Вони будуть спотикатися один об одного, як ніби утікають від меча, хоча ніхто не переслідуватиме. Ви не зможете протистояти своїм ворогам.
38 Ви загинете серед інших народів, і земля ваших ворогів пожере вас.
39 А ті, хто з вас залишиться, хирітимуть через свій гріх. Вони сохнутимуть на землі своїх ворогів також і через гріхи своїх батьків.
40 Тоді вони визнають свій гріх та гріх своїх батьків у тому, що вони зрадили Мене і, насправді, діяли проти Мене.
41 Через те і Я виступив проти них, запровадивши їх у землю їхніх ворогів. Можливо , тоді їхнє необрізане серце впокориться, й вони спокутують свої гріхи.
42 Тоді Я згадаю про Мій Заповіт з Яковом та Мій Заповіт з Ісааком. Я покажу, що пам’ятаю про Мій Заповіт з Авраамом щодо тієї землі.
43 Земля буде залишена ними. Будучи спустошеною через них, вона отримає втрачене, вдовольниться своїми суботами. Вони ж сповна отримають за своє беззаконня через відкинення Моїх законів і гидування Моїми Заповідями.
44 Проте, незважаючи на все, коли вони опиняться на землі своїх ворогів, Я не відкину їх і не гидуватиму ними настільки, щоб вигубити їх і розірвати Мій Заповіт із ними, бо Я – Господь, їхній Бог.
45 Адже Я пам’ятаю про Заповіт із їхніми предками, яких Я вивів з єгипетського краю перед очима народів, аби бути їм Богом. Я – Господь.
46 Це постанови, присуди та закони, які Господь установив між Собою та між Ізраїльськими нащадками на горі Сінай за посередництвом Мойсея.