Застереження для священиків
1 А тепер, священики, для вас особливе застереження.
2 Якщо не послухаєте й не приймете до серця, що потрібно віддавати шану Моєму Імені, – говорить Господь Саваот, – то Я зішлю на вас прокляття й оберну ваші благословення також у прокляття. Адже Я вже їх проклинаю, оскільки вони не беруть того до серця.
3 Тому Я буду приборкувати ваших нащадків, а на ваших обличчях розмажу послід тварин, – тобто послід ваших святочних тварин, – разом з ним (з послідом ) викинуть і вас .
4 Тоді зрозумієте, що це застереження від Мене, аби Мій Заповіт з Левієм залишався в силі й надалі, – говорить Господь Саваот.
5 Мій Заповіт з ним передбачав забезпечення йому з Мого боку життя і миру, а від нього очікувались благоговіння переді Мною і пошана, тобто – страх перед Моїм Іменем .
6 Певний час у його устах була правдива наука, – його уста не знали несправедливості. У мирі й простоті проходило його життя переді Мною, – і він багатьох відвернув від беззаконня.
7 Адже уста священика мають дотримуватись науки, – з його уст люди очікують закону, оскільки він є посланцем Господа Саваота.
8 Але ви відхилились з дороги і сприяли тому, що багато людей засумнівались у Законі. Ви спотворили Заповіт з Левієм, – говорить Господь Саваот.
9 Тому Я і віддав вас на зневагу й презирство з боку всіх народів, – адже немає серед вас тих, котрі дотримуються Моїх доріг й справедливі в тлумаченні Закону.
Віроломство та гидота народу
10 Хіба не один в усіх нас Отець? Хіба не один Бог нас створив? Чому ж ми зраджуємо один одного, опоганюючи таким чином Заповіт наших батьків?
11 Учинив віроломство Юда, і твориться гидота в Ізраїлі, як і в самому Єрусалимі, позаяк Юда опоганив Господню Святиню, яку Господь любить, оскільки взяв собі за дружину дочку чужого бога .
12 Нехай Господь викоренить з наметів Якова кожного, хто так чинить і хто це схвалює, – навіть якщо він приносить жертву Господу Саваоту.
13 І ще щось інше ви робите: слізьми зрошуєте Господній жертовник, супроводжуючи це дійство плачем і стогнанням, тоді як Господь вже не звертає уваги на ваші дари й не приймає їх доброзичливо з ваших рук.
14 Ви питаєте: Чому? А тому що Господь був Свідком між тобою і між дружиною твоєї юності, яку ти зрадив, хоч вона твоя подруга й твоя законна дружина.
15 Хіба Бог не створив їх (чоловіка й жінку ), як одне ціле, учинивши причетними до Його Духа? І чого Він прагне? Хіба не потомства від Бога? Тому бережіть ваш (високий ) дух, відносно дружини своєї юності, не зраджуючи її!
16 Адже Я ненавиджу розлучення, – говорить Господь, Бог Ізраїлю, – а також тих, хто насильством заплямовує свою одежу чесноти , – говорить Господь Саваот. Тож бережіть ваш моральний дух, і не ставайте зрадниками!
17 Своїми словами ви викликаєте Господній гнів, а потім питаєте: За що Він гнівається? А за те, що ви говорите: Усі, що чинять зло, приємні Господу, і вони навіть користуються Його прихильністю. Або: Де той Господь правосуддя?