Розвідка ханаанського краю
1 І звернувся Господь до Мойсея, з такими словами:
2 Пошли людей і нехай вони оглянуть ханаанський край, який Я даю у володіння Ізраїльським нащадкам! Пошлете по одному чоловікові з племені його батьківського роду – всіх князів народу.
3 За Господнім велінням Мойсей послав їх з пустелі Паран. Усі чоловіки були князями Ізраїлю.
4 Ось їхні імена. З племені Рувима Шаммуа, син Заккура.
5 З племені Симеона Шафат, син Хорі.
6 З племені Юди Халев, син Єфунея.
7 З племені Іссахара Іґал, син Йосифа.
8 З племені Єфрема Гошея, син Навина.
9 З племені Веніяміна Палтій, син Рафуя.
10 З племені Завулона Ґаддіїл, син Содії.
11 З племені Йосифа, з нащадків Манассії, Ґаддій, син Сусія.
12 З племені Дана Амміїл, син Ґамаллії.
13 З племені Асира Сетур, син Михаїла.
14 З племені Нефталима Нахбі, син Вофсії.
15 З племені Ґада Ґеуїл, син Макії.
16 Це імена людей, яких Мойсей послав оглядати край. А Гошею, сина Навина, Мойсей назвав Ісусом.
17 Послав їх Мойсей оглянути ханаанську землю і сказав їм: Підіть цією пустелею на південь і вийдіть на гору.
18 Оглянете край, яким він є , і народ, котрий у ньому проживає: сильний він, чи слабий, малий він кількісно, чи численний.
19 І що то за земля, на якій він проживає, хороша вона чи погана. І які ті міста, у яких він мешкає: чи це звичайні табори, чи укріплені фортеці.
20 А ще яка там земля: родюча вона, чи запущена, ростуть на ній дерева, чи ні. І наважтеся взяти дещо з плодів землі. Якраз була пора дозрівання винограду.
21 Тож вони пішли і оглянули землю від пустелі Сін аж до Рехова, що в напрямку до Хамата.
22 Далі пішли на південь, і дійшли аж до Хеврона, де жили Ахіман, Шешай і Талмай, нащадки Енака. Хеврон же був збудований за сім років перед єгипетським Цоаном.
23 Вони прибули до долини Ешкол, де вони відсікли гілку з одним гроном винограду, – таким , що довелось його нести вдвох на жердині, а також дещо з гранат і смокв.
24 Тож те місце назвали Нагал Ешкол – через гроно винограду , яке зрізали там Ізраїльтяни.
25 Оглянувши край, через сорок днів вони повернулись.
26 Після подорожі вони прийшли до Мойсея та Аарона і до всієї громади Ізраїльських нащадків в пустелю Паран-Кадеш. Їм і всій громаді вони прозвітували, і показали їм плоди тієї землі.
27 Розповідаючи йому, вони, зокрема , сказали: Ми обійшли край, в який ти нас послав, в землю що тече молоком і медом; а це її плоди.
28 Але той народ, що живе в тій землі, сильний, а міста укріплені й дуже великі. Зустріли ми там і нащадків Енака.
29 На півдні того краю живе Амалек. Хеттейці, євусейці та аморейці мешкають у гірській околиці, а ханаанці проживають біля моря та вздовж Йордану.
30 Халев же втихомирював народ перед Мойсеєм і говорив: Ми неодмінно підемо і успадкуємо її, адже ми спроможні побороти їх!
31 Однак чоловіки, які ходили з ним, наполягали: Ми не зможемо виступити проти цього народу, оскільки він сильніший за нас!
32 Так вони розпускали серед Ізраїльських нащадків страшні чутки про землю, яку оглядали, стверджуючи: Край, який ми ходили оглядати – це земля, що поглинає своїх мешканців, а кожний народ, який ми там бачили, це дуже високі на зріст люди.
33 Там ми бачили високорослих синів Енака, з роду велетнів! Перед ними ми були у своїх очах, наче сарана. І такими були ми в їхніх очах.