Ізраїль пристав до Баал-Пеора
1 Як тільки Ізраїль оселився в Шіттімі, то народ почав чинити розпусту з дочками Моава.
2 Вони запрошували народ до жертвоприношень своїм богам, – народ споживав їх жертви і поклонявся їхнім богам.
3 Ізраїль пристав до Баал-Пеора . Тож Господь розгнівався на Ізраїль.
4 І Господь сказав Мойсеєві: Візьми всіх начальників народу, і повісь їх перед Господом проти сонця, щоб палаючий гнів Господа відвернувся від Ізраїлю.
5 Тож Мойсей сказав Ізраїльським суддям: Кожен нехай вб’є з-посеред себе тих людей, котрі пристали до Баал-Пеора!
6 І ось прийшов один чоловік з Ізраїльських нащадків й привів до своїх братів мідіянку, – і то перед Мойсеєм і перед усією громадою Ізраїльтян, коли ті плакали біля входу в Намет Свідчення.
7 Побачивши це, Пінхас, син Елеазара, сина Аарона, священика, піднявся з-посеред громади, узяв у свою руку списа
8 і пішов за тим Ізраїльським чоловіком до намету і проколов їх обох, чоловіка-ізраїльтянина і ту жінку в живіт. Після цього пошесть серед Ізраїльтян припинилася.
9 Однак тих, котрі померли від пошесті, було аж двадцять чотири тисячі.
10 Тоді Господь промовив до Мойсея такі слова:
11 Пінхас, син Елеазара, сина Аарона-священика, відвернув Мій гнів від Ізраїльтян тим, що виявив серед них справжню ревність відносно Мене, так що Я у Своєму гніві не знищив Ізраїльських нащадків.
12 Тому скажи йому : Ось Я укладаю з ним Мій Заповіт миру!
13 І буде він для нього та для його нащадків після нього Заповітом вічного священства за те, що виявив ревність щодо свого Бога і звершив покуту за Ізраїльських нащадків!
14 Ім’я ураженого Ізраїльського мужа, який був убитий разом з мідіянкою, Зімрі, син Салу, князь батьківського роду нащадків Симеона.
15 Ім’я ж убитої мідіянської жінки – Косбі. Вона була дочкою Цура, голови одного з племен, по батьківській лінії серед мідіянців.
16 І промовив Господь до Мойсея такі слова:
17 Ворогуйте з мідіянцями і знищіть їх!
18 Адже вони виявили до вас ворожість, учинену підступно через Пеора і через свою сестру Косбі, дочку мідіянського вождя, яка була страчена в день пошесті через поклоніння Пеору.