Загибель Вавилона
1 Після цього я побачив іншого ангела, який сходив з неба і мав велику владу, і земля освітилася від його слави.
2 І він вигукнув гучним голосом, проголошуючи: Упав, упав великий Вавилон, розпусниця ! Вона стала житлом бісів, оселею всякого нечистого духа, сховищем усіх нечистих птахів і сховищем всяких нечистих і потворних звірів.
3 Тому що вином гніву своєї розпусти напоїла всі народи, і царі землі з нею розпусту чинили, і купці землі від її розкошів збагатилися!
4 І почув я інший голос з неба, який промовив: Вийди з неї, народе Мій, щоб не був ти спільником її гріхів, і щоб ти не був захоплений її карами,
5 адже її гріхи досягли неба, і Бог згадав про її злочини.
6 Відплатіть їй так, як вона вам платила; вдвічі відплатіть за її вчинки! Чашею, якою вона черпала, – зачерпніть їй подвійно!
7 Скільки славилася вона і розкошувала, стільки дайте їй мук і плачу, бо вона каже у своєму серці: Сиджу, мов цариця, і я не вдова і не побачу лиха!
8 За це одного дня найдуть на неї кари, і смерть, і плач, і голод; і вогнем буде спалена, адже сильний Господь Бог, Який судить її!
Плач над Вавилоном
9 І заридають, і заплачуть над нею царі землі, які чинили з нею розпусту та розкошували, коли побачать дим від її пожежі.
10 Вони стоятимуть вдалині, налякані її муками, і говоритимуть: Горе, горе! О, місто велике! О, Вавилоне, – могутнє місто! За одну годину прийшов на тебе суд!
11 І купці землі заридають та заплачуть над ним, бо їхніх товарів більше ніхто не купує:
12 речей із золота, срібла, коштовного каміння, перлів, вісону, пурпуру, шовку, кармазину, всякого дерева запашного, всякого посуду зі слонової кості, всякого посуду з коштовного дерева, міді, заліза, мармуру,
13 кориці, пахощів, тиміаму, мира, ладану, вина, олії, борошна, пшениці, худоби, овець, коней, колісниць, рабів і людських душ.
14 І плоди пожадливості твоєї душі відійшли від тебе, і все сите й блискуче відійшло від тебе, – і більше їх не знайдеш.
15 Купці всього цього, які завдяки йому збагатилися, стануть здалека і будуть жахатися від його мук, будуть ридати і плакати,
16 промовляючи: Горе, горе! О, велике місто, зодягнене у вісон, і багряницю, і кармазин, і прикрашене золотом, і коштовним камінням, і перлами,
17 бо за одну годину загинуло таке багатство! І кожний керманич, і кожний, хто пливе до місця, і моряки, і хто працює на морі, здалека зупинилися,
18 і кричали, дивлячись на дим від його пожежі, й казали: Яке місто подібне до цього великого міста?
19 І посипали порохом свої голови, і кричали, і плакали, і ридали, промовляючи: Горе, горе, велике місто, – в якому збагатилися його коштовностями всі, хто мав кораблі в морі, – бо за одну годину воно спорожніло.
20 Радійте ж з цього, небеса, і святі, й апостоли, і пророки, адже Бог здійснив ваш суд над ним!
Вавилон остаточно загине
21 А один сильний ангел узяв великий, наче жорно, камінь і кинув у море, кажучи: Так стрімко буде вкинене велике місто Вавилон, і не буде його більше.
22 І звуку гуслярів, і співаків, і сопілкарів, і сурмачів більше не можна буде почути в тобі, й жодний умілець будь‑якого мистецтва більше не знайдеться в тобі, й шум жорен більше не почується в тобі,
23 і світло світильника більше не світитиме в тобі, й голос нареченого та нареченої більше не звучатиме в тобі, тому що твої купці були вельможами землі, бо твоїми чарами були введені в оману всі народи.
24 І в ньому була знайдена кров пророків, і святих, і всіх убитих на землі.