Сатана скутий на тисячу років
1 І я побачив ангела, який сходив з неба і мав ключ від безодні та великий ланцюг у своїй руці.
2 І схопив він дракона, прадавнього змія, яким є диявол і сатана, і зв’язав його на тисячу років;
3 укинув його в безодню та замкнув, і печать над ним поклав, щоб не зводив більше народи, аж поки скінчиться тисяча років. А після того він має бути звільнений на короткий час.
Перше воскресіння
4 І я побачив престоли й тих, котрі сидять на них, і їм дано суд, а також душі страчених за свідчення Ісуса й за Боже Слово, і тих, які не поклонилися ні звірові, ні його образові, не прийняли знак на чоло і на свою руку. Тож вони ожили й царювали з Христом тисячу років.
5 А інші мертві не ожили, аж поки не закінчиться тисяча років. Це – перше воскресіння.
6 Блаженний і святий той, хто має частку в першому воскресінні. Над ними друга смерть не матиме влади, але вони будуть священиками Бога і Христа; і будуть царювати з Ним тисячу років.
Остаточна перемога над сатаною
7 А коли скінчиться тисяча років, сатана буде звільнений зі своєї в’язниці
8 і вийде, аби зводити народи, які на чотирьох краях землі, Ґоґа й Маґоґа, щоби зібрати їх на війну, а кількість їх – наче пісок морський.
9 І вийшли вони на рівнину землі, й оточили табір святих та улюблене місто; і зійшов вогонь з неба [від Бога], й пожер їх.
10 А диявол, який зводив їх, був кинутий у вогняне й сірчане озеро, де і звір, і лжепророк. І будуть вони мучені день і ніч навіки‑віків.
11 І я побачив великий білий престол і Того, Хто сидів на ньому, що від Його обличчя втекло небо і земля, і для них не було місця.
12 І я побачив померлих, малих і великих, які стояли перед Богом. І розгорнули книги; була розгорнута й інша книга, що є книгою життя. І судили мертвих, як записано в книгах, за їхніми ділами.
13 І море віддало мертвих, які в ньому; і смерть, і ад віддали мертвих, які в них, і кожного судили за його вчинками.
14 А смерть і ад були вкинені у вогняне озеро. Це – друга смерть, озеро вогняне.
15 І кого не знайшли записаним у книзі життя, той був укинений у вогняне озеро.