Наречена Агнця
1 І я побачив нове небо і нову землю, оскільки перше небо і перша земля проминули, і моря вже не було.
2 І я побачив святе місто, новий Єрусалим, що сходив з неба від Бога, приготований, немов наречена, прикрашена для свого чоловіка.
3 І почув я гучний голос із престолу, що промовляв: Ось Божа оселя з людьми; і Він поселиться з ними, і вони будуть Його народом, і сам Бог буде з ними – їхній Бог;
4 і Він обітре кожну сльозу з їхніх очей, і більше не буде смерті, ні страждань, ні голосіння, ні болю, – вже більше не буде, тому що перше минулося.
5 І сказав Той, Хто сидить на престолі: Ось творю все нове! І каже: Напиши, бо ці слова правдиві й вірні!
6 І Він сказав мені: Звершилося! Я є Альфа й Омега, Початок і Кінець. Я спраглому дам задаром живої води з джерела.
7 Переможець успадкує все, і Я буду його Богом, а він буде Мені сином.
8 А лякливим і невірним, і нечистим, і вбивцям, і тим, які чинять розпусту та чари, ідолопоклонникам і всім неправдомовцям – їхня частка в озері, яке горить вогнем і сіркою, що є другою смертю.
9 І прийшов один із сімох ангелів, який мав сім чаш, наповнених сімома останніми карами, та й промовив до мене, кажучи: Підійди сюди, я покажу тобі наречену, дружину Агнця.
10 І повів мене духом на велику й високу гору, і показав мені [велике] святе місто Єрусалим, що сходило з неба від Бога,
11 маючи Божу славу. Його сяйво подібне до коштовного каменя, наче каменя яшми, чистого, як кришталь.
12 Воно має великий та високий мур, у якому дванадцять брам, а на брамах дванадцять ангелів і написані імена – імена дванадцятьох племен синів Ізраїля.
13 Зі сходу – три брами, з півночі – три брами, з півдня – три брами та з заходу – три брами.
14 А міський мур мав дванадцять підвалин, на яких дванадцять імен дванадцятьох апостолів Агнця.
15 І той, хто говорив зі мною, мав міру – золоту тростину, щоб виміряти місто, його брами та його мур.
16 А місто чотирикутне, і довжина його така, як і ширина. І виміряв він тростиною місто на дванадцять тисяч стадій . Його довжина, ширина і висота – рівні.
17 І зміряв він мур його на сто сорок чотири лікті міри людської, яка є мірою в ангела.
18 І [був] збудований його мур з яшми, а місто – з чистого золота, подібного до чистого скла.
19 [І] підвалини міського муру прикрашені були різним дорогим камінням: перша підвалина – яшма, друга – сапфір, третя – халцедон, четверта – смарагд,
20 п’ята – сардонікс, шоста – сердолік, сьома – хризоліт, восьма – берил, дев’ята – топаз, десята – хризопраз, одинадцята – гіацинт, дванадцята – аметист.
21 А дванадцять брам – то дванадцять перлин, і кожна брама була з однієї перлини. Вулиці міста – чисте золото, прозоре, мов скло.
22 А храму я не бачив у ньому, бо Господь Бог, Вседержитель і Агнець – то його храм.
23 І місто не потребує ні сонця, ні місяця, щоб у ньому світили, тому що Божа слава освітила його, і світильником для нього є Агнець.
24 І народи ходитимуть у його світлі, й царі землі принесуть свою славу до нього.
25 І його брами не зачинятимуться вдень, а ночі там не буде.
26 І принесуть до нього славу та честь народів.
27 І не ввійде до нього ніщо нечисте, ані той, хто чинить гидоту й неправду, але тільки ті, хто записаний в книзі життя Агнця.